Cam Temizliği

Cam temizliği konusunda temizlikciaraniyor.com olarak İstanbul’un en iyi temizlik firması olarak hizmet vermekteyiz. Bu konuda yardımcı olmak maksadıyla kurulan cam temizliği şirketimiz, haftanın yedi günü 24 saat kesintisiz cam temizliği hizmeti vermektedir. Çalışma saatlerinizi uyarak istediğiniz günde cam temizliği hizmeti sunmaktayız. Cam temizliği hizmeti işlemlerini 17 yıllık deneyimle konusunda uzman kadrosuyla hizmetlerimizin en başında gelenlerindendir.

Cam hava kirliliğine paralel olarak yağmur ve rüzgarlı havalarda camlarınız kir is olur bu camlar uzun zaman temizlenmediği takdirde cam tabakasının üzerinde kir tabakası oluşur (cam pası) meydana gelir. Bu tür sıkıntılar yaşamamak için cam temizliği işlemini en az ayda bir temizliği yapılması gerekmektedir. Cam temizliği müşterilerimizin bu tür ihtiyaç duyduğu işlerde cam temizliği istanbul temizlik firmamızdan mail veya telefon irtibatı ile yardım almanızı öneririz.

Temizliğin bitiminde her yer mis gibi olur ama özellikle cam silmek, zaman ve yoğun emek isteyen bir iştir. Cam silmenin bazı püf noktalarını bilmek ve temizlikte bu noktaları uygulamak size hem zaman kazandırır hem de çok fazla yorulmanızı engeller.

İşte kolayca uygulayabileceğiniz kurtarıcı ipuçları:

İlk adımınız zamandan ve emekten tasarruf olduğu için bu yönde yoğunlaşmanız en mantıklı karardır. Kullandığınız deterjan mutlaka sıvı özellik taşımalıdır. Çünkü katı partiküller hem camlarda kalıntı yaparak temizliği zorlaştırır hem de camları çizebilir.
İkinci adım olarak eğer uygulaya biliyorsanız sıcak suyla cam temizliğini yapmaya çalışın. Sıcak su kirlerin çok daha kolay çözülmesini sağlar.
Bir başka uygulama şekli cam temizliğinde sirke kullanımıdır. Sirke sadece mutfakta değil, mikropları öldürme özelliği bulunduğundan genel ev temizliğinde güvenle kullanılan bir destekleyici üründür. Cam sildiğiniz suya birkaç damla sirke damlatmak camlarınızı pırıl pırıl yapar.
Eğer sirkeye karşı ön yargılıysanız o zaman birkaç damla sirke yerine birkaç damla limon da kullanabilirsiniz. Ancak belirtelim limon sirke kadar etkili olmaz.
Cam sileceğiniz suya bir tutam kadar tuz koymak, fazla kuvvet kullanmadan cam temizliğini tamamlamanızı sağlar.
Camları silmenin bir diğer pratik yolu da gazete parçaları kullanmaktır. Küçük yumaklar haline getirdiğiniz gazetelerle camları silmek hem kısa zaman alır hem de camlarınız pırıl pırıl olur. Ancak bir küçük hatırlatma gazete yardımıyla cam silerken fazla bastırmamak gerekir. Aksi halde camda küçük küçük çizikler oluşur. Ve bu çiziklerin zamanla artması kötü bir görüntünün oluşmasına neden olur.
Cam silerken eski diş fırçalarından yardım alabilirsiniz. Lekeler üzerinde kullanabileceğiniz diş fırçası size zaman kazandırır.